Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Architektura > sochy, mobiliář

Renovace božích muk za bývalou továrnou Tiba-Zálabí

Redakce / 27.09.2020, Dvůr Králové nad Labem
Ve Dvoře Králové nad Labem se nachází několik malých sakrálních památek. Jejich stav není bohužel příliš dobrý a potřebují opravu. V květnu tohoto roku skončily práce na restaurování první z těchto památek. Jednalo se o boží muka za bývalou továrnou Tiba Zálabí.
 

FOTOGALERIE - Oprava křížku Tiba Zálabí

Na základě podkladů předložených radním za Pirátskou stranu Ing. arch. Otou Černým rada města tuto opravu schválila a samotná oprava na sebe nenechala dlouho čekat. Restaurátorských prací se ujali zaměstnanci Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické v Hořicích. O dokončení renovace nebyla veřejnost bohužel informována, jelikož tato informace zapadla ve stínu „coronakrize“. Z tohoto důvodu informujeme veřejnost o této opravě s několikaměsíčním zpožděním. 

Drobné sakrální památky jako jsou boží muka patří do našeho kulturního dědictví a jsou zároveň nedílnou součástí veřejného prostoru, proto je důležité se o ně starat a tento odkaz našich předků udržovat v důstojném stavu. Hodláme v těchto aktivitách nadále pokračovat. Již máme vytipovány další sakrální památky na pozemcích města, kde je rekonstrukce nezbytná.

Mgr. Jiří Prouza


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1193x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020