Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Areál Žireč

Svatoanenské slavnosti jsou již za rohem! (24. července 2021)

Redakce / 16.07.2021, Dvůr Králové nad Labem
Opět se můžete těšit na úžasné zahradní Svatoanenské slavnosti v Domově sv. Josefa v Žirči. Areál ožije 24. července 2021 velmi pestrým programem, kde si vybere opravdu každý!

FOTOGALERIE - Svatoanenské slavnosti jsou již za rohem!


Tyto slavnosti však kromě úžasných představení, hudby, stánků a pochutin, nesou velmi důležitou myšlenku.
Lidé s roztroušenou sklerózou jsou mnohdy následkem tohoto onemocnění odkázáni na péči druhých a každodenní radosti musejí jít stranou. Den těchto slavností chce však poukázat na to, že bychom neměli vytvářet hranice mezi světem hendikepovaných a zdravých lidí. Radovat se totiž může každý člověk. 
Pokud tedy neminete tuto akci, můžete zažít plnohodnotný den, kterým zároveň pomůžete lidem, kteří se potýkají s obtížnou životní cestou. 

Program 


Ze začátku tohoto nastávajícího dne se můžete těšit na krásnou mši svatou v kostele sv. Anny

Dále se Vám představí řemesla, kde zjistíte pestré informace z období středověku až po 19. století. Uvidíte zajímavé oděvy a nepřijdete ani o ochutnávku na místě pečeného voňavého chleba. Můžete hádat, kdo byl caletník? Nebojte, všechno se dozvíte. 

Kdyby Vás zajímalo vyprávění o léčivých bylinách, můžete se také přidat. 

Jako tradičně nebude chybět ani bohatý řemeslný jarmark, kde najdete všechno, na co ji jen vzpomenete. 

A protože hudba celkově léčí a přináší pocity uvolnění, radosti, nachystali jsme si pro Vás hudební program, kde uslyšíte skvělé hudební kapely jako jsou Hradišťaň, Grošáci, Voxel nebo Quantum Minoris. Kromě těchto hudebních vstupů uslyšíte také hudební skupinu Barunka z České skalice, která vám oživí náměstí zpěvy z 19. století. 

Nebojte se, pro děti je program též velmi pestrý. Jízda na koních, nebo dřevěný kolotoč, to všechno bude k dispozici. 

Odpočívat můžete v naší klidem zalité Bylinkové zahradě nebo u nás můžete objevit úžasné Cyklomuzeum!

Věříme, že se Vám tato slavnostní akce zalíbí a budete odcházet s dobrou náladou a pocitem, že jste mohli svou přítomností přispět pro dobrou věc

Barbora Vobořilová 
Domov sv. Josefa


 
Vaše komentáře

Přečteno 855x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Uklizeč/ka (ZŠ Schulzovy sady)

Všeobecná zdr. sestra (Domov. sv. Josefa)

Stavební technik (Juta, a.s.)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí