Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Hlavní tah na Hradec zablokovala v sobotu nehoda autobusu

Jana / 27.01.2020, Okres Hradec Králové
V sobotu se stala na hlavním tahu I/33 nehoda autobusu s 22 cestujícími a 3 osobních vozidel. Došlo k omezení dopravy na této komunikaci na více než 3 hodiny. Ani v neděli neměli záchranáři klid: na stejné silnici se stala dopravní nehoda u Smiřic.
 

Lochenice – dopravní nehoda – 25. ledna 17:19

Tři jednotky hasičů zasahovaly u dopravní nehody tří osobních automobilů a autobusu, která se stala na silnici č. 33 v katastru obce Lochenice. 

Řidič linkového autobusu, který jel ve směru jízdy od Jaroměře na Hradec Králové zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a zezadu narazil do osobního vozidla Škoda Superb. Automobil byl nárazem odhozen do svodidel. Řidič autobusu následně přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním automobilem Škoda Roomster, který byl nárazem rovněž odhozen na svodidla.

Hasiči zabezpečovali místo nehody, z nepojízdného autobusu evakuovali 22 cestujících, nikdo z nich nebyl zraněn, stejně tak jako řidič autobusu. Osádka vozidla Škoda Roomster byla předána do péče lékařů. Velitel zásahu pak povolal evakuační autobus HZS z hradecké centrální stanice, který převezl osoby z havarovaného autobusu do Hradce Králové. Z důvodu následného vyprošťování havarovaných vozidel byl hlavní tah mezi Hradcem Králové a Jaroměří neprůjezdný. Jednotky pomáhaly s naložením vozidel na odtah a poté se postaraly o úklid vozovky. Na místě policisté provedli dechovou zkoušku obou řidičů, která přítomnost alkoholu v dechu vyloučila. Celková škoda činila zhruba 506 tisíc korun. Provoz byl znovu obnoven až před devátou hodinou večerní.

Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření dopravních policistů.


Smiřice – dopravní nehoda – 26. ledna 8:44

V katastru části Trotina na silnici č. 33 došlo zde ke střetu dvou osobních vozidel, z toho jedno následně projelo bariéry u silnice a skončilo převrácené na střechu. Hasiči zabezpečili místo události, po došetření se postarali o odstranění vozidel a úklid vozovky. Dvě osoby skončily v péči ZZS.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Silnice mezi Jaroměří a Hradcem má další oběť: mladého řidiče dodávky
Ve Dvoře Králové se bouralo v sobotu i v neděli
Nehoda 3 aut u Zboží si vyžádala jednoho zraněného

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 519x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí