Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Lapeni v síti: interaktivní pohádka od žáků královédvorského gymnázia

Redakce / 26.06.2024, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
V letošním školním roce se pětice našich studentů zapojila do projektu „Prevence na Královédvorsku“ ve spolupráci s MAS Královédvorsko. 
Naši studenti ve složení A. Francová, B. Kejzarová, E. Jiranová, L. Poprach a D. Harwot zpracovali aktuální téma kyberšikany do interaktivní pohádky s názvem „Lapeni v síti“.

FOTOGALERIE - Lapeni v síti: pohádka o kyberšikaně od žáků královédvorského gymnázia


Žáci královédvorského gymnázia celý pohádkový příběh vymysleli a s využitím umělé inteligence vytvořili pohádkový prostor. Pohádka má dvě varianty: jedna je spojená s osobní prezentací autorů a druhou verzí je možné projít samostatně v online prostoru.
 

Tuto vzdělávací aktivitu prvně představili na setkání s ostatními žákovskými týmy v muzeu ve Dvoře Králové nad Labem.

V rámci týdnu prevence, který proběhl na královédvorských školách od 13. do 17. května, prezentovaly svoje výstupy v rámci projektu všechny zapojené týmy ostatním spolužákům ze své školy. U nás na gymnáziu byla pohádka odprezentována ve 4 ročnících a setkala se s pozitivními ohlasy. 

Celý projekt byl ukončen slavnostním předáním certifikátů žákovským týmům v aule našeho gymnázia i za přítomnosti odborného garanta projektu Mgr. Martina Kaliby, Ph.D., z Univerzity Hradec Králové.


Děkuji všem zmíněným studentům za práci, čas a nápady a kolegyni Mgr. Pavlíně Flídrové za spolupráci a odborný češtinářský dohled.

 


Mgr. Zuzana Bártová
metodik prevence rizikového chování

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 174x