Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Koupelna nemůže vyhořet? Omyl!

Zapálené svíčky musí být pod dohledem i v koupelně

Redakce / 19.09.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Ta černá fotka - to je koupelna. Možná byla kdysi čistě bílá, dnes černá: vyhořelá. Jak se to jen může stát? Varováním je událost, která se stala 16. září v Hostinném a u které zasahovaly 3 jednotky hasičů.
 
Zmíněné tři jednotky hasičů zasahovaly u požáru bytu v Hostinném v ulici Horní Brána. Po příjezdu hasičů byly prostory bytové jednotky silně zakouřené, z objektu evakuovali hasiči celkem pět lidí. Požár dostaly jednotky rychle pod kontrolu, velitel zásahu ohlásil likvidaci události v 13:17 hod. Prostory zkontrolovaly jednotky také pomocí termokamery. 

Vyšetřovatel hasičů následně zjistil, že k požáru došlo v koupelně poté, co zůstaly na vaně zapálené svíčky. Bez dozoru došlo k zahoření plastové vany a celá koupelna byla žárem zničena. Ostatní pokoje bytu pak byly poškozeny kouřem. 
Škoda byla vyčíslena asi na 250 tisíc korun, díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty představující asi 5 milionů korun. 

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a JSDH Hostinné a Rudník – Arnultovice.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 453x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí