Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Známe příčinu požáru domu čp. 40 na náměstí TGM ve Dvoře Králové z listopadu 2019

Redakce / 20.07.2021, Dvůr Králové nad Labem
V souvislosti s červnovým rozhodnutím zastupitelstva města o prodeji domu čp. 40 na náměstí TGM jsme si připomněli požár tohoto domu z listopadu 2019. Ačkoliv dům mělo město zájem prodat již dříve, k samotné nabídce prodeje došlo až po jeho požáru.

FOTOGALERIE - Na náměstí ve Dvoře Králové hořel dům

Požár objektu vypukl v úterý 26. listopadu před 11. hodinou a zasahovalo u něj postupně 11 jednotek požární ochrany.  
Jak nám sdělila tisková mluvčí por. Mgr. Martina Götzová, vyšetřovatel hasičů postupně vyloučil několik verzí vzniku požáru
Podrobným šetřením a analýzou stop bylo vyloučeno, že by se mohlo jednat o závadu komínového tělesa, technickou závadu elektrické instalace budovy, požár nebyl iniciován ani žhavými částicemi ohňostroje. 
Jako jediná možná příčina vzniku požáru bylo stanoveno vznícení dřevěné konstrukce střechy tepelným působením plamene hořáku při natavování lepenkového pásu


Nájemci

Firma SEEL- dlouholetý nájemce vyhořelého objektu s fasádou do náměstí - se přestěhoval na pěší zónu v centru města. Neziskové a příspěvkové organizace, které využívaly zadní část traktu a požárem nebyly nijak poškozeny, v nájmu zůstaly. 

Náročný prodej městského majetku

Dům v samotném centru mělo město v úmyslu prodat již před požárem. Dům nebyl již tehdy v dobrém stavu a po požáru počet zájemců o koupi vzrostl. Město v roce 2020 zveřejnilo záměr prodat tento objekt. Zastupitelstvo města však toto výběrové řízení na svém záříjovém jednání v roce 2020 zrušilo a rozhodlo se vypsat nové, jehož součástí budou i jiná kritéria než je pouze cena. 

V dalším vypsaném záměru prodeje činila minimální nabídková cena 5.345.000 Kč. Vedení města se ponaučilo z předchozího vypsaného výběrového řízení na stejný objekt a jako podmínek uvedla prezentaci záměru použití objektu, předpokládaný harmonogram opravy či rekonstrukce, budoucí uspořádání vztahů se stávajícími nájemci nebo reference. Na nově vypsané výběrové řízení na prodej domu čp. 40 zareagovaly pouze 2 firmy. Na červnovém jednání zastupitelstva byla vybrána jedna z nich.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Související články
Na náměstí ve Dvoře Králové hořel dům
Požárem poškozený dům ve Dvoře Králové se bude prodávat, v Trutnově se na vyhořelou chalupu pořádá veřejná sbírka
Zastupitelé odsouhlasili prodej domu čp. 40 na náměstí TGM. Vítězný projekt počítá se soukromou školou a pivovarem
Ve Dvoře Králové hořel neobydlený dům v majetku města
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 5349x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místaŠkolní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí