Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

V Jaroměři byla otevřena stanice sociálních lůžek

Redakce / 26.04.2019, Jaroměř - Jaroměřsko
Oblastní nemocnice Náchod a. s. otevřela 24. dubna 2019 v Jaroměři novou stanici sociálních lůžek. Celkem sedmnáct jich tu bude sloužit pacientům, jejichž zdravotní stav už sice nevyžaduje hospitalizaci, ale nejsou schopni se o sebe doma postarat a nemají ve svém okolí nikoho, kdo by péči zajistil. Provizorně takto sloužila od listopadu 2018 tři lůžka přímo na LDN.
 

Službu sociálních lůžek již poskytovala pro hospitalizované pacienty z celého Královéhradeckého kraje Oblastní nemocnice Náchod a. s. od konce minulého roku i v Jaroměři, ovšem pouze provizorně. Dále je tato služba nabízena v Broumově, je umístěno na oddělení lůžek následné péče v Broumovské nemocnici. Sociální lůžka slouží klientům, jejichž stav nevyžaduje intenzivní lékařský dohled, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nemohou ještě plnohodnotně přejít do domácího prostředí. Klientům jsou k dispozici např. i duchovní jednotlivých církví, canisterapie, ergoterapeut a myslí se i na volnočasové aktivity. Dalších deset sociálních lůžek  V nemocnici se o ně dočasně postará personál nemocnice spolu s dalšími odborníky a mezitím jsou jim také zajišťovány potřebné sociální služby. 

Celkově je však nově v Královéhradeckém kraji k dispozici 30 sociálních lůžek. 

Ve středu 24. 4. 2019 ale byla vedení LDN slavnostně předána do užívání nová stanice s dalšími 17 lůžky, která vznikla přebudováním prázdných prostor bývalé nemocnice v Jaroměři. „Rekonstrukce probíhala od ledna 2019. Prostory máme pronajaty od města Jaroměř, kterému tímto děkujeme za spolupráci a vstřícnost při snaze o rozvoj této oblasti. Celková investice je zhruba 5, 2 mil. Kč. Zaměstnancům přeji, aby se jim zde dobře pracovalo, a pacientům přeji brzké vyřešení jejich svízelné situace,“ uvedla Ing. Ivana Urešová, MBA, statutární ředitelka ON Náchod a. s. Celkem bude tedy v Jaroměři až 20 lůžek – tři nadále zůstanou na LDN jako sdílená. Rekonstrukci prostor financoval Královéhradecký kraj, jehož zástupci, náměstci hejtmana pro oblast sociální a zdravotnickou, byli na slavnostním předání také přítomni.  

V závěru loňského roku navázala jaroměřská LDN novou spolupráci s organizací Královédvorská Arnika z. s., která zaštítila dobrovolnické aktivity. Ty mají dlouhodobě hospitalizovaným pacientům pomoci se zlepšením psychiky a kvalitou trávení volného času.

Zdroj: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje

 

Související články
Dobrovolníci mohou pomáhat i v nemocnici: s lidmi z LDN si povídat nebo chodit na procházky
Náchodská nemocnice otevřela moderní radiodiagnostické oddělení, budoucí urgentní příjem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 292x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí