Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Nová plavecká dráha pro kondiční plavání na Tyršově koupališti

Redakce / 14.07.2021, Dvůr Králové nad Labem
Od středy 14. července na Tyršově koupališti nově instalována dráha pro kondiční plavání s pravidlem plavání v dráze vpravo tak, aby se plavci nemuseli navzájem vyhýbat a kličkovat v bazénu, a zamezilo se tak konfliktům i případným úrazům.

FOTOGALERIE - Nová dráha v bazénu na Tyršově koupališti

Plavecká dráha byla po domluvě se zřizovatelem umístěna zatím "na zkoušku" s tím, že když se osvědčí, bude přidána ještě jedna. Nová dráha s plováky byla zapůjčena z letos rekonstruovaného bazénu v Náchodě

Ve dvorském plaveckém bazénu Tyršova koupaliště je celkem 8 plaveckých drah, z toho 3 jsou ji několik let nadefinovány díky natažené plovákové dráze pro kondiční plavání. Bohužel tři pruhy vcelku bez dalšího dělení na jednotlivé dráhy pro trénink a rychlejší kondiční plavání nefungují ideálně: lidé nedodržují v rámci dráhy pravidlo pravé ruky. 

Cílem nových drah je tak rozdělit v prostoru plaveckého bazénu plavce na pomalejší a rychlejší tak, aby zde ve „špičce“ mohlo plavat ve dvou drahách více plavců najednou a zvýšila se tím kapacita pro kondiční i rekreační plavání.  

Prosíme plavce, aby dodržovali pravidlo plavání vpravo a byli k sobě ohleduplní. Věřím, že se tato změna osvědčí, a přispěje tak ke zkvalitnění pobytu na koupališti pro plavce i ostatní návštěvníky, jak je obvyklé na jiných koupalištích a krytých bazénech.

Martin Stránský

 
Vaše komentáře

Přečteno 298x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Uklizeč/ka (ZŠ Schulzovy sady)

Všeobecná zdr. sestra (Domov. sv. Josefa)

Stavební technik (Juta, a.s.)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí