Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > karate

Další mezinárodní úspěch královédvorského karate

Redakce, Petr Kocmánek / 10.06.2011
Poslední soutěží, kterou karatisté z královédvorského klubu před letními prázdninami absolvovali, byl Czech Open v Ústí nad Labem. Poslední květnovou sobotu tuto soutěž pořádala ústecká Kamura ve sportovním centru Sluneta na Klíších.
 

Zápolit o celkem 90 pohárů a 340 medailí přijelo více než 400 závodníků z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Arménie, Řecka, Izraele a dokonce až z dalekého jihoamerického Chile.

Soutěž probíhala na 5 zápasištích, zahajovalo se tradičně soutěžemi ve stínových sestavách kata, kde královédvorský oddíl měl pouze jediného zástupce, Matěje Kopeckého, který ale nepostoupil do dalších kol po prohře s jedním z pozdějších medailistů.

Do sportovního zápasu kumite pak nastoupilo všech 6 dvorských karatistů, kteří se této soutěže účastnili. Starším žákům Kopeckému a Hrnčířovi zápasy ve velké konkurenci nevyšly ani podle jejich představ, ani podle představ jejich kouče a skončili tak bez medaile. Jejich starším kolegům se naopak dařilo, Kristýna Drápalíková obsadila bronzovou příčku v kategorii dorostenek, když se jen svým nesoustředěným výkonem připravila o lepší umístění. Mezi dorostenci zápasil Jan Dostál, který si rovněž odvezl bronz a bronzové medaile vybojovaly v kategorii juniorek Simona Šedivá a Martina Janečková, i když každá v jiné váhové kategorii.

Na závěr soutěžní sezony tuto soutěž hodnotím velmi kladně, jak vzhledem k mezinárodnímu obsazení, tak vzhledem k předvedeným výkonům.

 

Související články
Královédvorští karatisté vybojovali na mezinárodních závodech ve Vamberku medaile

 
 
Přečteno 23x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020