Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > karate

Karate - Mistrovství VčSKe seniorů, Pohár VčSKe mládeže

Redakce, Petr Kocmánek / 3.03.2010
Sportovní hala Střední školy ochrany osob a majetku v Malých Svatoňovicích hostila v sobotu 27. února karatisty z královéhradeckého a pardubického kraje, kteří přijeli bojovat o cenné kovy a o postupová místa na březnové Mistrovství ČR seniorů.
 

Soutěž byla zahájena kategoriemi dětí a mládeže, kde měl královédvorský oddíl největší zastoupení a tak se očekával zisk medailí. V kata starších žáků Matěj Kopecký vítězně postupoval pavoukem až do finále, ve kterém si poradil s ústeckoorlickým Tesařem a zaslouženě si převzal zlatou medaili. Mezi dorostenkami vybojovala stříbrnou medaili Simona Šedivá, když ve finále podlehla své rivalce Jandové. Nikola Glosová absolvovala po ˝ roční přestávce zaviněné zraněním svou první soutěž a mezi juniorkami získala bronz.

Poté přišla na řadu soutěž v kumite, kdy Matěj Kopecký ve finále porazil podruhé stejného soupeře a získal tak svou druhou zlatou medaili. Zlatou medaili vybojoval v nejtěžší váhové kategorii starších žáků Luděk Hrnčíř, stříbro přidala Michaela Glosová ve starších žákyních do 50kg. Mezi dorostenkami nad 54kg si odvezla druhou medaili Simona Šedivá, tentokráte však zlatou, když ve finále oplatila Jandové porážku z kata. Rovněž v dorostenkách, ale do 54kg, vybojovala zlato Kristýna Drápalíková. Michal Osifčin přidal stříbrnou medaili v dorostu do 57kg.

Po ukončení mládežnických kategorií přišli na řadu senioři, kteří bojovali kromě medailí i o přímý postup na nadcházející Mistrovství ČR. Nikola Glosová využila možnost startovat ve vyšší kategorii, kde získala stříbrnou medaili v soutěži kata. Bronz přidal Josef Sýkora v kategorii bez rozdílu hmotností, když ve své váhové kategorii se mu nedařilo a skončil těsně na 4. místě.

 

 

 
 
Přečteno 21x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020