Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > karate

Královédvorské karate má vicemistryni republiky - Reginu Plašilovou

Redakce, / 6.12.2016, Dvůr Králové nad Labem
Mistrovství České republiky v karate - to je dvoudenní maraton zápasů těch nejlepšších z nejlepšších, soutěžž vššech věkových a váhových kategorií ve vššech karatistických disciplínách. Letoššní vrchol sezony, svátek karatistů ze vššech koutů našší vlasti, pořádal Český svaz karate ve spolupráci s TJ Kovo a hostila jej moderní Sparta aréna v Praze, která o prvním prosincovém víkendu přivítala kolem 800 závodníků z 60 klubů.

Za královédvorský oddíl si nominaci vybojovalo celkem 13 závodníků - J. Bukovský, J. Macháček, V. Merhulík, J. Miššák, A. Mrkvičková, R. Plaššilová, O. Poláššková, D. Rajsner, H. Straková, P. ŠŠkalda, J. ŠŠolín a L. Vlček.
Někteří již zkuššení matadoři se účastnili Mistrovství ČR poněkolikáté, pro ostatní to byla premiéra. Atmosféra soutěžže byla úžžasná, fandilo se vlastním závodníkům i soupeřům, vššichni se snažžili podat co nejlepšší výkony, byť je svazovala nervozita z obrovské haly, z obrovského množžství lidí i z obav o co nejlépe podaný výkon. Naššim závodníkům se tak střídavě dařilo i nedařilo. Za zmínku určitě stojí dělená pátá místa Josefa Miššáka, Olgy Polášškové a Hanky Strakové a dělené sedmé místo Jakuba ŠŠolína, v tak nabité konkurenci je kažždé bodované místo velkým úspěchem a vššem zúčastněným patří velký dík za vzornou reprezentaci oddílu.

Nicméně celoroční přípravu nejlépe zhodnotila Regina Plaššilová, jedna z nejzkuššenějšších závodnic, kterou oddíl v současné době disponuje a která se na tuto vrcholnou soutěžž nominovala v disciplíně kata, kumite - 68 kg a kumite bez rozdílu hmotnosti. Ve své váhové kategorii Regina proššla kvalifikačním sítem až do finále, které se konalo ve večerních hodinách na vyvýššeném pódiu před zraky televizních kamer České televize, a kde se se utkala s tradiční rivalkou z Ústí nad Labem. Ve velmi vyrovnaném zápase se vššak šštěstí přiklonilo na stranu ústecké závodnice, a Regina si tak odvezla „pouze“ stříbrnou medaili. Kažždopádně nejen za zisk medaile, ale i za celoročně předváděné vyrovnané výkony, aktivní přístup k tréninkům i soutěžžím si Regina zasloužží velkou gratulaci.

Petr Kocmánek

Související články
Karatistický maraton v České Lípě - medaile pro Karate-Do Dvůr Králové
Další medailové žně pro královédvorské karate
Úspěšná kvalifikace karatistů na Mistrovství ČR 2019
Vaše komentáře

Přečteno 962x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Uklizeč/ka (ZŠ Schulzovy sady)

Všeobecná zdr. sestra (Domov. sv. Josefa)

Stavební technik (Juta, a.s.)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí