Vyhledej
Královédvorsko > Sport > karate

Medaile pro královédvorské karatisty na Mezinárodním Grand Prix

Redakce / 2.05.2017, Dvůr Králové nad Labem
Závodníci z 10 evropských států přijeli poměřit své síly na Grand Prix do Ústí nad Labem. O poslední aprílové sobotě přivítala částečně zrekonstruovaná sportovní hala Sluneta výběry Norska, Dánska, Švédska, Holandska, Německa, Polska, Slovenska, Maďarska, Slovinska, Itálie a v neposlední řadě také zástupce mnoha klubů Čech, Moravy a Slezska. Královédvorské barvy hájilo devět statečných: T. Höfer, J. Macháček, J. Mišák, V. Mišáková, A. Mrkvičková, R. Plašilová, K. Stillerová, P. Škaldová a J. Šolín.
 

soutěžích kata se několika závodníkům z královédvorské výpravy podařilo postoupit do dalších kol, nicméně většina kategorií byla nabita zvučnými jmény, a tak si jedinou medaili ze soutěže kata odvezla Karolína Stillerová, která získala pro královédvorské barvy stříbro.

kumite jsme měli odvážnější ambice. Všichni závodníci předváděli nadstandardní výkony porovnatelné v evropském měřítku, což v konečném zúčtování přineslo další cenné kovy.
Starší žákyně Alžběta Mrkvičková a Pavlína Škaldová si vybojovaly shodně stříbrné medaile, za svůj výkon ve finálovém zápasu by si děvčata rozhodně zasloužila vyhrát, ale v kumite se zápasy rozhodují podle počtu získaných bodů a ten, byť těsně, tentokrát rozhodl ve prospěch soupeřek. 

Po zápase, který ukázal, že karate je tvrdý sport a mnohdy bolí, si svou druhou medaili zaslouženě převzala Karolína Stillerová, která na této soutěži naposledy nastupovala za juniorky. 

Soutěž vrcholila ve večerních hodinách kategoriemi dospělých, kde jsme také měli velkou medailovou naději, Reginu Plašilovou. Ta nejprve nastoupila se soupeřkami mnohdy o hlavu vyššími a podstatně těžšími v kategorii bez rozdílu hmotností. Zde obsadila nepopulární „bramborovou“ pozici, když ji pozdější norská vítězka poslala do repasáže a kde ve slibně vyvíjejícím se zápase o třetí místo těsně podlehla italské závodnici. Ve své váhové kategorii ale postoupila až do finále, kde podala životní výkon a ani další norská závodnice ji nedokázala zastavit v cestě za vytouženým vítězstvím. Regina si tak po zápase s konečným skóre 6:3 připsala další cenný skalp do své sbírky.

Všem medailistům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci sportovního klubu Karate-Do Dvůr Králové nad Labem.

Petr Kocmánek

 

Související články
Bronzové Mistrovství ČR v karate pro Dvůr Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 458x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
19.09.2020 09:00 - 22.11.2020 17:00
Příběh jednoho města (výstava)
26.09.2020 - 25.10.2020
Severské fragmenty (výstava)