Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > karate

Mistrovství ČR 2018 - bronz pro královédvorské karate

Redakce / 14.12.2018, Dvůr Králové nad Labem
Mistrovství České republiky v karate je dvoudenní maraton zápasů těch nejlepších z nejlepších, soutěž všech věkových a váhových kategorií ve všech karatistických disciplínách. Letošní vrchol sezony pořádal Český svaz karate ve spolupráci s Fight Clubem ve sportovní hale v Jindřichově Hradci. Moderní hala o druhém prosincovém víkendu přivítala 890 závodníků z 86 klubů.
 

FOTOGALERIE - Mistrovství ČR 2018 - bronz pro královédvorské karate

Za královédvorský oddíl si nominaci vybojovalo 7 statečných – M. Forman, V. Merhulík, J. Mišák, V. Mišáková, M. Palan, R. Plašilová a E. Wircińská. 
Někteří již zkušení matadoři se účastnili Mistrovství ČR poněkolikáté, pro ostatní to byla premiéra. Atmosféra soutěže byla úžasná, diváci v hledišti fandili vlastním závodníkům i soupeřům, všichni se snažili podat co nejlepší výkony, byť je svazovala nervozita z obrovské haly, z obrovského množství lidí, z přítomnosti kamer České televize i z obav o co nejlépe podaný výkon. Právě tréma a přemíra motivace byla příčinou, že se našim závodníkům v nabité konkurenci příliš nedařilo. 
Za zmínku ale stojí výkon Eleny Wircińské a Jakuba Šolína ve sportovním zápase kumite, nicméně všem zúčastněným patří velký dík za celoroční přípravu na tuto vrcholnou soutěž a za vzornou reprezentaci oddílu.

Celoroční přípravu nejlépe zhodnotila Regina Plašilová, vedoucí žena republikového žebříčku a jedna z nejúspěšnějších závodnic, kterou oddíl v současné době disponuje. Regina se na tuto vrcholnou soutěž nominovala v disciplíně kata, kumite - 61 kg a kumite bez rozdílu hmotnosti. V souboji o finále své váhové kategorie Regina při vyrovnaném skóre podlehla pozdější finalistce těsným rozhodnutím 2:3 na praporky, což jí posunulo „pouze“ do opravných bojů. V zápase o bronzovou medaili ukázala svoji technickou i taktickou převahu a svoji soupeřku doslova smetla z tatami, a mohla si tak zaslouženě převzít cenný kov. 
Každopádně nejen za zisk medaile, ale i za celoročně předváděné vyrovnané výkony, aktivní přístup k tréninkům i soutěžím si Regina zaslouží velkou gratulaci.

Petr Kocmánek
 

Související články
Úspěšná kvalifikace karatistů na Mistrovství ČR 2019

 
 
Přečteno 4376x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí