Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > karate

Tři medaile pro Dominika Šamka

Redakce, Petr Kocmánek / 26.02.2012
Poslední únorovou sobotu se královédvorští karatisté vypravili na soutěž pro začínající děti a mládež do 15 let, kterou ve sportovní hale v Jablonném nad Orlicí pořádal Karate club Krátký pod názvem Letohradský jelínek.
 

Soutěže se zúčastnilo celkem 10 začínajících karatistů: L. Klust, P. Pilař, O. Polášková, J. Rada, A. Radetskyy, D. Rajsner, D. Šamko, N. Šamková, A. Teodoridis, J. Tomáš pod vedením kouče P. Šimona.

Soutěž byla rozdělena nejen do věkových kategorií, ale i podle stupňů technické vyspělosti, které se v karate označují barevnými pásy. I úplní začátečníci tak dostali tak možnost poprat se o poháry a medaile, když na běžných soutěžích je jim tato možnost ztížena účastí s mnohem zkušenějšími kolegy. V disciplíně kata měli nejblíže k medaili Pavel Pilař, který v dorostencích získal nepopulární bramborovou medaili a Alexandr Teodoridis, který se v mladších žácích dokázal probojovat až do 5. kola. Disciplína kumite ale přinesla královédvorským závodníkům kýžené medaile. Nejlépe si vedl Dominik Šamko, který dokázal získat medaile hned tři. Stříbrnou v kategorii nižších technických stupňů, bronzovou pak v kategorii bez rozdílu technických stupňů a další bronzovou pak společně s Lukášem Klustem a Denisem Rajsnerem v soutěži družstev. Další individuální medaile pak přidali Pilař, Rajsner a Teodoridis, všichni skončili rovněž na bronzových příčkách.

Královédvorskému karate tak vyrůstá další generace závodníků, kteří doufejme naváží na četné úspěchy jejich předchůdců.

 

 

 
 
Přečteno 38x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020