Vyhledej
Královédvorsko > Sport > karate

Třikrát zlatý Jeseník

Redakce, Petr Kocmánek / 7.05.2012
Severomoravský Jeseník hostil v sobotu 5. května mezinárodní soutěž v karate mládeže pod názvem Otevřené mistrovství Moravy a Slezska, které se účastnilo 38 klubů z Čech, Moravy, Slovenska a Polska.
 

Královédvorští karatisté Dostál, Janečková, Pilař a Šedivá byli přihlášeni pouze do soutěže kumite, což se ukázalo dobrou volbou, protože závodníci ušetřili cenné síly pro sportovní zápas. Jako první nastoupil v kategorii dorostenců Pavel Pilař, který ale po dvou smolně prohraných zápasech obsadil konečné páté místo. I tak je to ale slibný výsledek vzhledem k faktu, že Pavel přešel do dorostenecké kategorie teprve letos a oba soupeři, kteří jej porazili, patří aktuálně mezi české reprezentanty.

Slibně vypadala situace v kategoriích juniorů, kde měl královédvorský klub medailové ambice. Ale to co následovalo by snad neočekával ani ten největší optimista. Jan Dostál postoupil přes nevýrazného závodníka z Havířova až do finále, které dotáhl do vítězného konce ač mírně otřesen po přehnaném kontaktu soupeře. Martina Janečková měla v kategorii soupeřky pouze z klubu KCK team Letohrad, ale porazila je všechny a právem si po výborném výkonu odvezla rovněž zlatou medaili. Simona Šedivá smetla na cestě do finále své váhové kategorie závodnici z Havířova a ve finále se utkala s Polkou Grejner, kterou vyprovodila ze zápasiště díky několika kvalitně provedeným a vysoce ohodnoceným kopům na horní pásmo.

Všichni tři junioři tak přispěli do oddílové statistiky velmi výrazným způsobem, získali pro svůj klub tři medaile nejvyšší hodnoty, což se naposledy povedlo před dvěma lety na soutěži v Ústí nad Orlicí. Gratulujeme.

 

 

 
 
Přečteno 1x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020