Vyhledej
Královédvorsko > Sport > karate

Tým juniorek stříbrný ve Slovinsku

Redakce, Petr Kocmánek / 27.05.2011
Závodníci královédvorského klubu Dostál, Drápalíková, Janečková, Pilař a Šedivá a rozhodčí Kocmánek přijali nabídku zúčastnit se mezinárodní soutěže ve slovinském městě Postojna. V rámci čtyřdenního výjezdu (12. - 15. května) absolvovali všichni účastníci kromě vlastní soutěže Postojna open i prohlídku Predjamskeho hradu a jeskynních komplexů, začleněných pod ochranu Unesco.
 

V sobotu ráno se výprava přesunula ze sportovní haly ve vedlejším městečku, kde bylo zajištěno ubytování, do dějiště soutěže, středoskolské sportovní haly v Postojne. Následovalo vyřízení nezbytných formalit potřebných pro úspěšné zaprezentování do soutěže, které se letos účastnílo okolo 800 soutěžících ze Slovinska, Chorvatska, Srbska, Itálie, Německa, Slovenska a z Čech. Soutěž probíhala současně na 6 zápasištích, rozhodčí se činili, aby byl průběh plynulý, přesto bylo mnohdy čekání velmi dlouhé.

Všichni dvorští závodníci startovali pouze v disciplíně kumite, děvčata navíc i v týmech. Na většině závodníků byla znát nervozita ze startu na soutěži takového formátu. Nedostatek zkušeností z podobných soutěží, velmi kvalitní obsazení a přílišný respekt k soupeřům byly hlavní příčinou neúspěchů v individuálních kategoriích.

V soutěži týmů se královédvorská děvčata utkala ve finále se slovinským výběrem, kterému podlehla bohužel zcela jednoznačně, ale i tak si po sympatickém výkonu odvezla stříbrné medaile.

Tato soutěž ukázala velké rezervy v přípravě a potřebu urazit ještě dlouhou cestu, aby se mohli dvorští karatisté stát rovnocennými soupeři evropských karatistických velmocí.

 

 

 
 
Přečteno 3x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020