Vyhledej
Královédvorsko > Sport > karate

Velká cena Ostravy

Redakce, Petr Kocmánek / 4.11.2009
Poslední říjnovou sobotu se královédvorští karatisté vypravili na severní Moravu, do ostravské Polanky, aby v místní sportovní hale zápasili o medaile a body do nominačního žebříčku. Soutěž začínala brzo a proto se ze Dvora vyjíždělo již ve 4 hodiny ráno, nejkratší cestou přes sousední Polsko, stejnou cestou jsme se pak vrátili domů těsně před půlnocí.
 

V kata ani Matěj Kopecký, ani Simona Šedivá neprošli přes první kolo, do soutěže se registrovalo přes 350 závodníků z Čech, Slovenska, Polska a Belgie, takže získat medaili v kata vyžadovalo kromě perfektní připravenosti i kapku štěstí, které tentokrát dvorákům chybělo. Třetí z dvorských karatistů, Kristýna Drápalíková, se soutěže kata nezúčastnila.

Soutěže v jednotlivých kategoriích kumite se protáhly až do 19 hodiny, jako první nastoupil proti svému soupeři na tatami Matěj Kopecký. První zápas vyhrál, ve druhém pouhou vteřinu před koncem vystoupil ze zápasiště a byl za to penalizován, takže se zápas dostal k prodloužení. V něm Matěj již na svého soupeře nestačil a musel tedy čekat, jestli se dostane do repasáže o 3. místo, což se také stalo. V posledním, velmi vyrovnaném, zápase o bronz zvítězil Matěj nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a první medaile byla na světě. Jako další nastoupila ke svému zápasu Kristýna Drápalíková, která na velkých soutěžích zatím sbírá zkušenosti. Nastoupila proti slovenské závodnici, do které se pustila zcela bez respektu a protože po základní době byl výsledek zápas nerozhodný, prodlužovalo se. Ani vyrovnané prodloužení nepřineslo kýžený výsledek, došlo tedy na rozhodnutí praporky. V něm se rozhodčí přiklonili na stranu Kristýniny soupeřky, ale Kristýna se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět a věřím, že svou energii věnuje dalšímu tréninku a účasti na soutěžích, kde má možnost dále sportovně růst. Poslední  nastoupila na zápasiště Simona Šedivá v kategorii dorostenek. Využila svojí přednosti, tedy dobře zvládnutým kopům na hlavu, a postoupila až do finále, kde se střetla se závodnicí z Českých Budějovic, se kterou se doposud dělila o 1. místo v republikovém žebříčku. Finále však pro Simču nedopadlo dobře, přesto jí nelze nic vytknout a stříbrnou medaili si za svůj velmi dobrý výkon určitě zaslouží.

Zisk dvou medailí v takové konkurenci je znamením toho, že se naši závodníci mohou bez problémů rovnocenně utkávat s českou i mezinárodní konkurencí. Věřím, že stejně úspěšní budeme i na prosincovém Mistrovství ČR.

 

 

 
 
Přečteno 10x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020