Vyhledej
Nejčtenější články
Královédvorsko > Turistika > Kuks

Kuks bude od května lépe přístupný hendikepovaným a cyklistům. Slavnostního otevření nového mostu se zúčastní i prezident Miloš Zeman

Redakce / 1.04.2019, Kuks
Právě v těchto dnech v Kuksu na Královédvorsku probíhají dokončovací práce na zcela novém mostu, který spojuje obě strany labského údolí v místech u bývalého zámku s hospitalem v místech terasy u kostela Nejsvětější Trojice. Tedy přesně nad stávajícím mostem přes Labe.

Baroknímu areálu Kuks trvale klesá návštěvnost. A to již od rekordní sezony 2015, kdyby byla dokončena revitalizace areálu hospitalu a kdy zde přivítali rekordních 150000 návštěvníků. "Provedli jsme mnoho šetření, jak dotazníkových na internetu, tak přímo v areálu" říká Filip Košťál - marketigový manažer společnosti Revizalizace Kuks, která se o rekonstrukci Kuksu postarala a která se má nyní starat o propagaci areálu a akcí zde se konajících. "A vždy nám vyšlo, že je Kuks velmi složitě dostupný. Parkoviště je daleko a návštěvníci musí překonat mnohametrový výškový rozdíl." Pro řadu z nich to je takřka neřešitelný problém. Mnoho lidí rovněž chodí pozdě na akce v Hospitalu - ať jde o koncerty v kostele, či na nádvoří, či plánované prohlídky. "Řada diváků zkrátka nepočítá s tím, že z parkoviště nad obcí to je do areálu ještě 15-20 minut pěšky. My tak takřka vždy raději začínáme o několik minut později,” doplnil Vít Havlíček, organizátor populárního festivalu Hudební léto Kuks.


A protože rekonstrukce celého areálu je již ukončená, vrhla se Revitalizace Kuks do tohoto nového projektu. "Máme zajištěné dotace z Evropského dotačního programu Mobilita, který je určen výhradně pro zpřístupnění památek tělesně postiženým", říká projektová manažerka Veronika Tomková, která má velké zkušenosti se zpracováváním a administrací podobných dotačních projektů. "Určitě ale most nebude určen jen pro vozíčkáře. Těleso mostu je dostatečně široké, aby se na něj vešli jak vozíčkáři, tak cyklisté a in-line bruslaři, kterým kromě velkého převýšení, nevyhovuje ani dlážděné nábřeží a hlavní přístupová cesta." Financování stavby bude zajištěno částečně rovněž z projektu Česko-polské spolupráce nazvaného Bzdura czesko-polska„A proto budou mít polští návštěvníci na mostě prvních 5 let fungování mostu v případě velké návštěvnosti přednost", říká Ing. Tomková. 

Hlavním garantem projektu je Památkový úřad České republiky, který společně s Revitalizací Kuks již na konci roku 2017 oslovil celkem 4 firmy se specializací na mostní konstrukce s tím, že mají do měsíce připravit svoji vizi, jak by takové mostní spojení 2 částí významné barokní kulturní památky mělo vypadat. Tři z firem však odpověděly, že ve stanoveném čase si na tak nároční úkol netroufnou. Naštěstí projekční kancelář Bridge steel company z Olomouce se úkolu nezalekla a vytvořila pro Kuks odvážný a jedinečný návrh mostu, který je krásnou asociací slavného Golden gate bridge v San Francisku.

"Když na pražském Petříně může být maličká kopie Eiffelovy věže z Paříže, proč by v Kuksu nemohl být zmenšený Golden Gate bridge?" položil si řečnickou otázku hlavní inženýr firmy Ing. Marek Závlačka, CSc. a v brzku představil projekt, který byl všemi zúčastněnými jednomyslně přijat. Okamžitě bylo rozhodnuto o realizaci, protože zejména evropské dotace z Česko-Polského projektu Bzdura je nutno vyčerpat nejdéle do konce roku 2019, a skutečně tak není na co čekat!


Vy se tak už nyní můžete podívat na první fotografie přes zimu realizované stavby. Slavnostní zatlučení posledního nýtu mostu, který stejně jako u originálu v San Francisku bude z ryzího zlata, se uskuteční 31. dubna 2019 za přítomnosti hejtmana Jiřího Štěpána, ministra kultury Antonína Staňka a přijede rovněž prezident Miloš Zeman, který při slavnostní prezentaci projektu ve Španělském sále v létě roku 2018 prohlásil, že "Kuks si zajisté zaslouží tuto novou ocelovou turistickou atrakci, protože samotné baroko je ze své podstaty bachraté a nudné". 

Své si k projektu řekl i jediný přímý potomek hraběte Františka Antonína Šporka, pan Swerds Spork z Vídně. "Můj praprastrýc byl romantický šílenec, který se nezalekl vůbec nikoho a ničeho. Zde na Královédvorsku vybudoval velkolepé dílo, které ve své době nemělo obdoby, a které přetrvalo staletí. Pevně věřím, že z tohoto mostu by měl upřímnou a škodolibou radost, protože on nebyl přízemní. 
Není bez zajímavosti, že předevčírem, tedy 30. března to bylo přesně 281 roků, co hrabě František Antonín Špork zemřel. Co myslíte, líbil by se mu nový most? 

Jan Holan

zdroj foto dron: Ladislav Válek

FOTOGALERIE - Kuks bude od května lépe přístupný hendikepovaným a cyklistům. Slavnostního otevření nového mostu se zúčastní i prezident Miloš Zeman

Související články
Královédvorské koupaliště bude přihříváno teplem z teplárny
Travnatá stráň nad atletickým stadionem se konečně naplno otevírá veřejnosti!
Kuks – obec zajímavých příjmení
Populární surikaty ve Dvoře Králové zmizely! Našly se u lva
Na náměstí TGM ve Dvoře Králové vzniknou hned 2 veřejná griloviště pro občany i návštěvníky města
Vaše komentáře
Ještě jednou.novotny, 2.04.2019 12:30, Reagovat
Tak jsem asi pěkný "jouda - louda " já, protože tento článek byl psán 1. dubna a jedná se o "výborný " aprílový žertík ... Nebo snad proboha ne ?
Tento článek psal asi nějaký "louda"novotny, 2.04.2019 12:25, Reagovat
Byl bych rád, jestli by autor mohl mohl doplnit správný datum předání mostu, neboť duben má dní 30; a jinak do tohoto malebného údolí postavit takovou hrůzu... nevím, nevím. A co na to památkáři ? Tam je vše OK ?
apríííííílpetr, 1.04.2019 18:21, Reagovat
a od 1.5.2019 bude od jatek do |Kuksu jezdit parník.Plavidlo zakoupilo vyhodně město Dvůr Králové na burze minulý týden na starém hřbitově
v Podharti.
Pěkný a velký most s názvem Most 1.dubnaPetr Jandera, 1.04.2019 08:00, Reagovat
Moc se mi líbí, ještě bych tam odklonil dálnici, aby to bylo pro motoristy blíž

Přečteno 18480x
 
22.08.2025 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku ve dnech 1. září - 26. října 2025 z Police nad Metují do Broumova. P/o cestující bude připravena náhradní autobusová doprava.
18.08.2025 - Provozovna Pošta Partner v Žirči je 11. až 22. srpna 2025 uzavřena.
16.07.2025 - České dráhy a PKP Intercity prodlužují nasazování lůžkových vozů do souprav nočních spojů EC 460 a EC 461 Baltic express do 29. září. Nejbližší nástupní stanice jsou pro náš region Pardubice.

Volná pracovní místa
Personalista/ka (PS Města DKnL)

Pečovatel/ka (PS Města DKnL)



Kalendář akcí
září 2025
PoÚtStČtPáSoNe
1

Taichi Yang1.9.2025, 15:15 - 16:15 VĂ­ce...

Objevte blahodárnĂ© účinky Tai-chi – jemnĂ©ho, plynulĂ©ho cviÄŤenĂ­, kterĂ© harmonizuje tÄ›lo i mysl. CviÄŤenĂ­ je vhodnĂ© pro všechny bez ohledu na vÄ›k ÄŤi kondici – vÄŤetnÄ› lidĂ­ s hendikepem. Tai-chi pomáhá regenerovat organismus, ulevuje od chronickĂ˝ch bolestĂ­ zad, kloubĹŻ, migrĂ©n a svalovĂ©ho napÄ›tĂ­. Podporuje paměť, soustĹ™edÄ›nĂ­, drĹľenĂ­ tÄ›la i dĂ˝chánĂ­. LĂ©kaĹ™i ho doporuÄŤujĂ­ jako účinnĂ˝ doplnÄ›k rehabilitace a prevenci Ĺ™ady civilizaÄŤnĂ­ch nemocĂ­ – vÄŤetnÄ› deprese a demence. 📞 Rezervace nutná: 491 889 890 nejpozdÄ›ji do 12:00 hod. v den konánĂ­ akce.

výstava: TRADICE ŽIVOTA V PODKRKONOŠÍ11.6.2025 - 7.9.2025 Více...

„Tradice života v Podkrkonoší“ to je název nové výstavy, kterou 11. 6. 2025 otevírá královédvorské muzeum. V rámci expozice uvidíte ukázky lidového nábytku, keramiky nebo dobového oblečení. Nebudou chybět ani ukázky řemesel, které k životu v Podkrkonoší neodmyslitelně patřily, např. tkaní, výroba došek apod. Výstava je součástí česko-polského projektu „Hranice nerozdělí tradice“, který muzeum realizuje s polským městem Kowary.
2

Pestrá klavírní směs2.9.2025, 20:30 - 21:00 Více...

Přijďte si užít půlhodinu hudební inspirace v podání talentovaného pianisty Šimona Turka. Čeká vás pestrý program, kde zazní klasické skladby, filmová hudba i autorova vlastní tvorba. Pohodová atmosféra, krásné melodie a příjemný kulturní večer – to vše v prostorách recepce Masarykova domu.

Cestovatelská přednáška - Švýcarsko2.9.2025, 19:00 - 20:30 Více...

🌍 SrdeÄŤnÄ› Vás zveme na cestovatelskou pĹ™ednášku o Ĺ vĂ˝carsku ZaÄŤneme v Rakousku u krásnĂ©ho jezera Attersee 🇦🇹. PotĂ© se pĹ™esuneme do Ĺ vĂ˝carska, kde nás ÄŤekajĂ­ přírodnĂ­ a technickĂ© skvosty: 🚂 RhĂ©tská dráha – Ăşseky Albula a Landwasser, nejfotografovanÄ›jší viadukt svÄ›ta 🌄 RĂ˝nská soutÄ›ska – „ŠvĂ˝carskĂ˝ Grand Canyon“ 🪨 Tektonická oblast Sardona – zapsaná na seznamu UNESCO 🏘 Historická mÄ›sta – Chur, BergĂĽn 🏔 VĂ˝stup na Eggishorn s vĂ˝hledem na nejvÄ›tší alpskĂ˝ ledovec Aletsch 🧊 NávštÄ›va ledovcovĂ© jeskynÄ› v RhonskĂ©m ledovci 🌊 PodzemnĂ­ jezero St. Leonard – nejvÄ›tší v EvropÄ› 🧚‍♀️ VĂ­lĂ­ komĂ­ny – geologickĂ˝ zázrak 🏚 OpuštÄ›nĂ© vesnice, 🪞 kouzelná jezera jako Lac Bleu 🌉 Nejvyšší pĹ™ehrada Evropy Grande Dixence ⛰ PrĹŻsmyk Sv. Bernarda a mnoho dalších přírodnĂ­ch pokladĹŻ Na závÄ›r nahlĂ©dneme i do italskĂ˝ch Dolomit.

výstava: TRADICE ŽIVOTA V PODKRKONOŠÍ11.6.2025 - 7.9.2025 Více...

„Tradice života v Podkrkonoší“ to je název nové výstavy, kterou 11. 6. 2025 otevírá královédvorské muzeum. V rámci expozice uvidíte ukázky lidového nábytku, keramiky nebo dobového oblečení. Nebudou chybět ani ukázky řemesel, které k životu v Podkrkonoší neodmyslitelně patřily, např. tkaní, výroba došek apod. Výstava je součástí česko-polského projektu „Hranice nerozdělí tradice“, který muzeum realizuje s polským městem Kowary.
3

výstava: TRADICE ŽIVOTA V PODKRKONOŠÍ11.6.2025 - 7.9.2025 Více...

„Tradice života v Podkrkonoší“ to je název nové výstavy, kterou 11. 6. 2025 otevírá královédvorské muzeum. V rámci expozice uvidíte ukázky lidového nábytku, keramiky nebo dobového oblečení. Nebudou chybět ani ukázky řemesel, které k životu v Podkrkonoší neodmyslitelně patřily, např. tkaní, výroba došek apod. Výstava je součástí česko-polského projektu „Hranice nerozdělí tradice“, který muzeum realizuje s polským městem Kowary.
4

Workshop - praktická ukázka malování na sklo4.9.2025, 13:00 - 15:00 Více...

🎨 MalovánĂ­ na sklo – vytvoĹ™te si vlastnĂ­ originálnĂ­ suvenĂ˝r! Zveme všechny lázeňskĂ© hosty i širokou veĹ™ejnost na kreativnĂ­ odpoledne s malovánĂ­m na sklo. PĹ™ijÄŹte si vyzkoušet tuto jedineÄŤnou techniku – namalujte si vlastnĂ­ sklenÄ›nĂ˝ suvenĂ˝r, kterĂ˝ si odnesete domĹŻ jako krásnou památku z láznĂ­.

Muzikoterapie - léčba hudbou4.9.2025, 18:30 - 19:45 Více...

Zveme vás na jedinečný večer plný léčivých tónů a hluboké relaxace. Objevte sílu muzikoterapie, která harmonizuje tělo i mysl prostřednictvím zvukových vibrací. Co vás čeká? Úvod do muzikoterapie – co to je a jak působí Ukázka a hraní na tradiční etnické nástroje Zvuková relaxace s tibetskými mísami, šamanským bubnem, gongem, flétnami a dalšími harmonizačními nástroji

Chůze s trekovými holemi4.9.2025, 15:15 - 16:15 Více...

Zveme Vás na lekce chůze s trekovými holemi! Chcete se naučit správně chodit s holemi nebo si zdokonalit techniku? Přidejte se k nám na pravidelné lekce, které vedeme pod odborným dohledem fyzioterapeuta z Lázní Velichovky. Pro koho jsou lekce určeny? Pro každého, kdo má rád pohyb na čerstvém vzduchu – ať už začínáte, nebo máte s holemi zkušenosti. Co vás čeká? Lekce pro začátečníky (liché týdny) – Základy chůze s trekovými holemi – Rozdíly mezi trekovými a Nordic Walking holemi – Poradenství s výběrem, délkou a nastavením holí – Správné držení těla a nácvik vzpřímené chůze Lekce pro pokročilé (sudé týdny) – Vylepšení techniky: rovina, do kopce, z kopce – Odstranění chybných pohybových stereotypů – Protažení a posilování s holemi – Vše pod vedením zkušeného fyzioterapeuta

výstava: TRADICE ŽIVOTA V PODKRKONOŠÍ11.6.2025 - 7.9.2025 Více...

„Tradice života v Podkrkonoší“ to je název nové výstavy, kterou 11. 6. 2025 otevírá královédvorské muzeum. V rámci expozice uvidíte ukázky lidového nábytku, keramiky nebo dobového oblečení. Nebudou chybět ani ukázky řemesel, které k životu v Podkrkonoší neodmyslitelně patřily, např. tkaní, výroba došek apod. Výstava je součástí česko-polského projektu „Hranice nerozdělí tradice“, který muzeum realizuje s polským městem Kowary.
5

SLAM POETRY5.9.2025, 19:00 VĂ­ce...

PerformativnĂ­ poezie, kde se autoĹ™i utkajĂ­ na pĂłdiu s vlastnĂ­mi texty, kterĂ© budou hodnotit diváci. VystoupĂ­: Jan Dibitanzl: NÄ›kolikanásobnĂ˝ finalista MÄŚR ve slamu, dvojnásobnĂ˝ mistr ÄŚR v duoslamu. Copywriter, scĂ©nárista a lektor. VeÄŤerka: Uyên Giang Nguyen, Hanka, vystupujĂ­cĂ­ pod pĹ™ezdĂ­vkou VeÄŤerka, je ÄŤesko-vietnamská slamerka a básnĂ­Ĺ™ka. NejhodnÄ›jší Michal: Michal VybĂ­ral, dvorskĂ˝ rodák ĹľijĂ­cĂ­ a tvořícĂ­ v Plzni, psychoterapeut a supervizor. Tukan: Tukan je vicemistr ÄŚR za r. 2017 a mistr v duoslamu za r. 2017, 2019 a 2020. Koná se v MÄ›stskĂ©m muzeu ve DvoĹ™e KrálovĂ© nad Labem. VstupnĂ© v pĹ™edprodeji 200,- KÄŤ, na mĂ­stÄ› 250,- KÄŤ. Vstupenky v pĹ™edprodeji zakoupĂ­te v knihovnÄ› v oddÄ›lenĂ­ pro dospÄ›lĂ©.

výstava: TRADICE ŽIVOTA V PODKRKONOŠÍ11.6.2025 - 7.9.2025 Více...

„Tradice života v Podkrkonoší“ to je název nové výstavy, kterou 11. 6. 2025 otevírá královédvorské muzeum. V rámci expozice uvidíte ukázky lidového nábytku, keramiky nebo dobového oblečení. Nebudou chybět ani ukázky řemesel, které k životu v Podkrkonoší neodmyslitelně patřily, např. tkaní, výroba došek apod. Výstava je součástí česko-polského projektu „Hranice nerozdělí tradice“, který muzeum realizuje s polským městem Kowary.
6

Podzimním Královédvorskem6.9.2025, 07:00 - 17:00 Více...

22. ročník turistické akce pořádané KČT Dvoráci

Otevření Lesní galerie a kaple v Kladrubech6.9.2025, 14:14 - 15:00 Více...

Otevření Lesní galerie Jana Hrubého s inspirací z doby F. A. Šporka - řezeb do kůry buků v těchto lesích. Součástí akce bude vysvěcení původních základů kaple Panny Marie a Čtrnácti sv. pomocníků

rychlá a snadná nabídka půjčky6.9.2025 Více...

PotĹ™ebujete finanÄŤnĂ­ pomoc? Jsme tu, abychom vám pomohli! ZĂ­skejte flexibilnĂ­ moĹľnosti pĹŻjÄŤek navrĹľenĂ© dle vašich potĹ™eb, s konkurenceschopnĂ˝mi sazbami a rychlĂ˝m schválenĂ­m. Pro vĂ­ce informacĂ­ nás kontaktujte: 📧 E-mail: ladislavavircikova@gmail.com nebo WhatsApp +420 735025790

rychlá a snadná nabídka půjčky6.9.2025 Více...

PotĹ™ebujete finanÄŤnĂ­ pomoc? Jsme tu, abychom pomohli! ZĂ­skejte flexibilnĂ­ moĹľnosti pĹŻjÄŤky navrĹľenĂ© tak, aby vyhovovaly vašim potĹ™ebám, s konkurenÄŤnĂ­mi sazbami a rychlĂ˝m schválenĂ­m. Pro vĂ­ce informacĂ­ nás kontaktujte: 📧 E -mail: ladislavavircikova@gmail.com nebo WhatsApp +420 735025790

výstava: TRADICE ŽIVOTA V PODKRKONOŠÍ11.6.2025 - 7.9.2025 Více...

„Tradice života v Podkrkonoší“ to je název nové výstavy, kterou 11. 6. 2025 otevírá královédvorské muzeum. V rámci expozice uvidíte ukázky lidového nábytku, keramiky nebo dobového oblečení. Nebudou chybět ani ukázky řemesel, které k životu v Podkrkonoší neodmyslitelně patřily, např. tkaní, výroba došek apod. Výstava je součástí česko-polského projektu „Hranice nerozdělí tradice“, který muzeum realizuje s polským městem Kowary.
7

Kino - Duchoň7.9.2025, 19:00 - 21:00 Více...

Byl největším talentem své generace. Příběh muže, který žil až příliš intenzivně. Filmový příběh Karla Duchoně začíná během natáčení silvestrovského pořadu v televizi v roce 1984 a muži, kterému ještě nedávno ležel u nohou svět, proběhne během jedné noci před očima doslova celý život. Vidíme, jak chlapec z venkovské kapely dostal příležitost hrát v klubech na západě a také to, jak se po návratu díky jediné písničce stal ze dne na den skutečnou dobovou pop ikonou. Psali pro něj nejrenomovanější hudební skladatelé a textaři na Slovensku, získával ceny na nejvýznamnějších soutěžích a přijížděly mnohé zahraniční turné. Obrovský úspěch však začíná probouzet i jeho vnitřní démony... A to vše budeme moci pozorovat v doprovodu jeho největších hitů.

výstava: TRADICE ŽIVOTA V PODKRKONOŠÍ11.6.2025 - 7.9.2025 Více...

„Tradice života v Podkrkonoší“ to je název nové výstavy, kterou 11. 6. 2025 otevírá královédvorské muzeum. V rámci expozice uvidíte ukázky lidového nábytku, keramiky nebo dobového oblečení. Nebudou chybět ani ukázky řemesel, které k životu v Podkrkonoší neodmyslitelně patřily, např. tkaní, výroba došek apod. Výstava je součástí česko-polského projektu „Hranice nerozdělí tradice“, který muzeum realizuje s polským městem Kowary.
8

Lekce Dance Yogy a břišních tanců ve Dvoře Králové n. L.8.9.2025, 08:15 - 20:35 Více...

Od pondělí 8. září spolu můžeme pravidelně roztančit Dvůr! Srdečně zveme do zcela nových lekcí taneční jógy, ale také do již tradičních kurzů břišních tanců s Katkou Krupkovou.

Taichi Yang8.9.2025, 15:15 - 16:15 VĂ­ce...

Objevte blahodárné účinky Tai-chi – jemného, plynulého cvičení, které harmonizuje tělo i mysl. Cvičení je vhodné pro všechny bez ohledu na věk či kondici – včetně lidí s hendikepem. Tai-chi pomáhá regenerovat organismus, ulevuje od chronických bolestí zad, kloubů, migrén a svalového napětí. Podporuje paměť, soustředění, držení těla i dýchání. Lékaři ho doporučují jako účinný doplněk rehabilitace a prevenci řady civilizačních nemocí – včetně deprese a demence.
9

Pestrá klavírní směs9.9.2025, 20:30 - 21:00 Více...

Přijďte si užít půlhodinu hudební inspirace v podání talentovaného pianisty Šimona Turka. Čeká vás pestrý program, kde zazní klasické skladby, filmová hudba i autorova vlastní tvorba. Pohodová atmosféra, krásné melodie a příjemný kulturní večer – to vše v prostorách recepce Masarykova domu. Těšíme se na vás!

Cestovatelská přednáška - Chile, Argentina9.9.2025, 19:00 - 20:30 Více...

Zveme Vás na dobrodruĹľnou cestovatelskou pĹ™ednášku: CHILE & ARGENTINA PĹ™ijÄŹte si poslechnout fascinujĂ­cĂ­ vyprávÄ›nĂ­ o vĂ˝pravÄ› napříč drsnou, ale nádhernou krajinou JiĹľnĂ­ Ameriky. ZaĹľijte příbÄ›h mezinárodnĂ­ expedice na nejvyšší horu západnĂ­ polokoule – Aconcaguu, nebezpeÄŤnĂ© vĂ˝stupy v srdci And, návštÄ›vu tajemnĂ©ho mÄ›steÄŤka Puente del Inca, ÄŤinnĂ© sopky v národnĂ­m parku Villarica, vodopády v dĹľungli, rafting na divokĂ© Ĺ™ece Bio Bio, TichĂ˝ oceán, ruch velkomÄ›sta Santiago de Chile i stinnĂ© stránky cestovánĂ­ v podobÄ› setkánĂ­ s mĂ­stnĂ­mi kapsáři. 👉 Těšit se mĹŻĹľete na: vĂ­ce neĹľ 400 dechberoucĂ­ch fotografiĂ­ poutavĂ© vyprávÄ›nĂ­ plnĂ© napÄ›tĂ­ a humoru jihoamerickou hudbu a atmosfĂ©ru ukázku horolezeckĂ©ho vybavenĂ­ prohlĂ­dku suvenĂ˝rĹŻ z cest moĹľnost zakoupenĂ­ plakátĹŻ velehor
10

Jóga pro zdraví a sílu v každém věku10.9.2025, 15:45 - 16:45 Více...

Objevte radost z pohybu, který léčí tělo i mysl. Zveme Vás na jemnou jógovou praxi vhodnou pro všechny věkové kategorie, zejména pro ty, kteří trpí bolestmi zad, kloubů či svalů. Čekají vás jednoduché jógové pozice, dechová cvičení a hluboká relaxace – ideální kombinace pro regeneraci a posílení celého těla.

Léčivá síla Šungitových kamenů10.9.2025, 18:30 - 19:30 Více...

Pozvánka na přednášku: Léčivá síla šungitových kamenů Objevte fascinující tajemství přírodního minerálu, který je opředen legendami a zároveň podpořen vědeckými poznatky.

přednáška: PhDr. Ivo Rejchrt, Ph.D.: Královédvorská bartolomějská noc 188510.9.2025, 17:30 - 19:00 Více...

Před 140 lety, 23. 8. 1885, došlo ve Dvoře Králové nad Labem v souvislosti s německou „turnerskou“ slavností k oboustranným národnostním výtržnostem, jež vyvrcholily kamenováním odjíždějících Němců. Tyto události, mediálně označované jako královédvorská bartolomějská noc, byly pak zveličeny německým tiskem a vedly k sérii protičeských nepokojů. Vše bylo předmětem tiskových i politických střetů v českých zemích i ve Vídni. Jedná se o vzácný případ, kdy regionální královédvorská událost nabyla celostátního významu. Výroční přednáška se pokusí aféru připomenout a zasadit do kontextu místních i celostátních dějin konce 19. století.
11

Workshop - praktická ukázka malování na sklo11.9.2025, 13:00 - 15:00 Více...

🎨 MalovánĂ­ na sklo – vytvoĹ™te si vlastnĂ­ originálnĂ­ suvenĂ˝r! Zveme všechny lázeňskĂ© hosty i širokou veĹ™ejnost na kreativnĂ­ odpoledne s malovánĂ­m na sklo. PĹ™ijÄŹte si vyzkoušet tuto jedineÄŤnou techniku – namalujte si vlastnĂ­ sklenÄ›nĂ˝ suvenĂ˝r, kterĂ˝ si odnesete domĹŻ jako krásnou památku z láznĂ­.

Chůze s trekovými holemi11.9.2025, 15:15 - 16:15 Více...

Zveme Vás na lekce chůze s trekovými holemi! Chcete se naučit správně chodit s holemi nebo si zdokonalit techniku? Přidejte se k nám na pravidelné lekce, které vedeme pod odborným dohledem fyzioterapeuta z Lázní Velichovky. Pro koho jsou lekce určeny? Pro každého, kdo má rád pohyb na čerstvém vzduchu – ať už začínáte, nebo máte s holemi zkušenosti. Co vás čeká? Lekce pro začátečníky (liché týdny) – Základy chůze s trekovými holemi – Rozdíly mezi trekovými a Nordic Walking holemi – Poradenství s výběrem, délkou a nastavením holí – Správné držení těla a nácvik vzpřímené chůze Lekce pro pokročilé (sudé týdny) – Vylepšení techniky: rovina, do kopce, z kopce – Odstranění chybných pohybových stereotypů – Protažení a posilování s holemi – Vše pod vedením zkušeného fyzioterapeuta
12

Jóga pro zdraví a sílu v každém věku12.9.2025, 15:45 - 16:45 Více...

Objevte radost z pohybu, který léčí tělo i mysl. Zveme Vás na jemnou jógovou praxi vhodnou pro všechny věkové kategorie, zejména pro ty, kteří trpí bolestmi zad, kloubů či svalů. Čekají vás jednoduché jógové pozice, dechová cvičení a hluboká relaxace – ideální kombinace pro regeneraci a posílení celého těla.
13

Fimfárum - Tomáš Podrazil & Studio Damúza13.9.2025, 15:00 Více...

Loutková pohádka pro celou rodinu na motivy slavné knihy J. Wericha. Těšit se můžete na malinkatého Palečka a Sněhového žrouta, Čertovské Fimfárum a jednu pohádku do třetice, jak už tomu v pohádkách bývá. Pro děti od 6 let a jejich rodiče. Koná se v sálku knihovny. Jednotné vstupné 50,- Kč.

Dolnobusnické posvícení 13.9.2025, 00:14 Více...

Srdečně vás zveme na tradiční Dolnobrusnické posvícení, které se uskuteční v sobotu 13. září 2025 od 14:30 hodin na hřišti v Dolní Brusnici. Letos se veškerý program odehraje přímo na hřišti – průvod obcí se tentokrát konat nebude. Čeká vás bohatý a pestrý program: vystoupení mažoretek Twirlstars i jejich juniorského týmu, historický šerm, působivá ohnivá show a hlavně naše tradiční hrané scénky místních občanů. Tématem letošních scének je školství – a dorazí i sám učitel národů J. A. Komenský! Pro děti bude připraven skákací hrad, bombónové nebe,dospělí ocení stánky s vínem a burčákem a k tomu naše vyhlášené domácí koláčky, ovar a jitrnice. Celou posvícenskou atmosféru doladí kapela LejDies, která bude hrát k poslechu i tanci po celý den. Přijďte si s námi užít posvícení plné tradic, humoru, hudby a dobrého jídla!

Kotlíkové guláše13.9.2025, 12:00 - 20:00 Více...

13. ročník soutěže ve vaření vepřového guláše v kotlíku na otevřeném ohni. Soutěží 10 družstev z řad amatérů i profesionálů. Hodnotí diváci zakoupením soutěžního žetonu. V odpoledních hodinách vystoupí kapela The Mellowties.

Oldies party13.9.2025, 18:00 VĂ­ce...

Zpátky v ÄŤase s hity 60s, 70s, 80s a 90s! 📅 Kdy: Sobota 13. září 2025 🕕 Začátek: 18:00 📍 Kde: Pivovar Nová Paka a.s. 🎧 DJ 🔊 NejvÄ›tší hity minulĂ©ho stoletĂ­ 🎭 Retro kostĂ˝m = levnÄ›jší vstup! 🏆 Soutěž o nejlepší outfit 🍹 StylovĂ© drinky a atmosfĂ©ra jako za starĂ˝ch ÄŤasĹŻ! 📢 PĹ™ijÄŹte s přáteli zavzpomĂ­nat, zatancovat a pobavit se jako za starĂ˝ch dobrĂ˝ch ÄŤasĹŻ!
14
1516

Královédvorské Knihomrně 16.9.2025, 10:00 Více...

Program pro rodiče s dětmi od 0 do 6 let v rámci celorepublikového projektu S knížkou do života – Bookstart. S Knihovníčkem se ohlédneme za prázdninami a připomeneme si, jaká letní dobrodružství prožil. Koná se v sálku knihovny. Vstup volný.
17

Nově objevené pyramidy v Evropě - Jiří Voňka17.9.2025, 17:00 Více...

Přednáška účastníka archeologického průzkumu, pana Voňky, spojená s promítáním unikátních fotografií bosenského údolí pyramid a podzemních tunelů Ravne. Koná se v sálku knihovny. Vstupné: 50,- Kč dospělí, děti zdarma.
1819

RETRO VÍKEND v Pasáži19.9.2025 - 21.9.2025, 17:00 - 20:00 Více...

Retro vĂ­kend v naší restauraci! ✨ SpeciálnĂ­ retro menu – tradiÄŤnĂ­ chutÄ›, kterĂ© jste milovali. 🎶 Hudba minulĂ˝ch dekád – pohoda u pĂ­snĂ­, kterĂ© nestárnou. 🍹 StylovĂ© drinky – koktejly jako za mlada. Rezervujte si mĂ­sto uĹľ dnes a zaĹľijte vĂ­kend plnĂ˝ nostalgie!
20

Festival Československých hudebních legend II20.9.2025, 13:00 - 20:00 Více...

🎶 Festival ÄŚeskoslovenskĂ˝ch hudebnĂ­ch legend II. – den plnĂ˝ hudby, emocĂ­ a vzpomĂ­nek 🎶 SrdeÄŤnÄ› Vás zveme na vĂ˝jimeÄŤnĂ˝ hudebnĂ­ zážitek v srdci láznĂ­! PĹ™ijÄŹte si užít druhĂ˝ roÄŤnĂ­k oblĂ­benĂ©ho Festivalu ÄŚeskoslovenskĂ˝ch hudebnĂ­ch legend, kterĂ˝ se uskuteÄŤnĂ­ v nádhernĂ©m parku LáznĂ­ Velichovky. ÄŚeká Vás nezapomenutelnĂ© odpoledne plnĂ© ikonickĂ˝ch melodiĂ­, legendárnĂ­ch interpretĹŻ a přátelskĂ© atmosfĂ©ry.

7. Double Open MSVČ a PWS 2025 v šipkách20.9.2025, 10:00 - 18:00 Více...

Turnaje v moderních šipkách pod záštitou Unie šipkových organizací ČR

Ĺ achovĂ˝ turnaj Slavoj20.9.2025, 08:00 VĂ­ce...

Pořádáme pohodový open turnaj v rapid šachu. I pro neregistrované šachisty. Diváci vítáni. Máte v sobotu čas a chcete prožít příjemný den v komorní atmosféře? Přijďte v sobotu do knihovny! Podrobné propozice turnaje naleznete pod QR kódem na plakátu. Koná se v prvním patře knihovny.

RETRO VÍKEND v Pasáži19.9.2025 - 21.9.2025, 17:00 - 20:00 Více...

Retro vĂ­kend v naší restauraci! ✨ SpeciálnĂ­ retro menu – tradiÄŤnĂ­ chutÄ›, kterĂ© jste milovali. 🎶 Hudba minulĂ˝ch dekád – pohoda u pĂ­snĂ­, kterĂ© nestárnou. 🍹 StylovĂ© drinky – koktejly jako za mlada. Rezervujte si mĂ­sto uĹľ dnes a zaĹľijte vĂ­kend plnĂ˝ nostalgie!
21

RETRO VÍKEND v Pasáži19.9.2025 - 21.9.2025, 17:00 - 20:00 Více...

Retro vĂ­kend v naší restauraci! ✨ SpeciálnĂ­ retro menu – tradiÄŤnĂ­ chutÄ›, kterĂ© jste milovali. 🎶 Hudba minulĂ˝ch dekád – pohoda u pĂ­snĂ­, kterĂ© nestárnou. 🍹 StylovĂ© drinky – koktejly jako za mlada. Rezervujte si mĂ­sto uĹľ dnes a zaĹľijte vĂ­kend plnĂ˝ nostalgie!
2223

100 let od otevření Husova sboru ve Dvoře Králové nad Labem23.9.2025, 14:00 - 17:30 Více...

Setkání při příležitosti 100 let od otevření Husova sboru. Bohoslužba, koncert pěveckého sdružení Cantus, loutkové divadlo Jarky Holasové, historické okénko, představení památečního razítka, občerstvení.
2425262728
29301234

NeĹľ vypustĂ­me vodu z chladiÄŤe 20254.10.2025 VĂ­ce...

Výstava veteránů. Vzpomínková jízda Jaroslava Šíra 2025.
5
6.09.2025 07:00 - 6.09.2025 17:00
Podzimním Královédvorskem
6.09.2025 14:14 - 6.09.2025 15:00
Otevření Lesní galerie a kaple v Kladrubech
7.09.2025 19:00 - 7.09.2025 21:00
Kino - Duchoň

TOPlist