Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a PrŠ Dvůr Králové

Freddie Mercury jako příklad a zároveň varování

Redakce, / 17.05.2023, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Tento projekt je krásná ukázka, jak se dá dětem a mladým lidem na příkladu světoznámého umělce ukázat, co dělá touha jít si za svým snem a jaká rizika to přináší v případě nezodpovědného chování.

FOTOGALERIE - Freddie Mercury jako příklad a zároveň varování


Žákům královédvorských škol ji názorně předvedl svým zajímavým TalkSHOW zpěvák Milan Devinne ve spolupráci s Peterem Freestonem. 

Ve dvou představeních, která se na základě pozvání Základní školy a Praktické školy Dvůr Králové odehrála 9. května v Hankově domě, Devinne přiblížil v rámci projektu TFA (Titanic-Freddie-AIDS) život slavného zpěváka Freddieho Mercuryho, frontmana neméně slavné skupiny Queen. Hlavně s důrazem na poslední léta zpěvákova života, v nichž Mercury bojoval s nevyléčitelnou nemocí AIDS.

Toto období velmi živě popisoval na základě svých vlastních zážitků Peter Freestone, který byl v posledních dvanácti letech Mercuryho života jeho osobním asistentem
Původem Londýňan je výborný vypravěč s citem pro důležitý detail, což příběhu ve své době jedné z největších hvězd světové popové scény dodává na autentičnosti a poutavosti a jeho vyprávění se i proto setkalo u dětských posluchačů s velkým zájmem. 
Peter Freestone, jenž trvale žije už řadu let v Čechách a má i české občanství, přiblížili Mercuryho i díky ukázkám jeho tvorby jako s nemocí neúnavně bojujícího umělce a zároveň právě na jeho příkladu ukázali, že zákeřná nemoc si nevybírá a ani sláva a peníze před ní neochrání. 
Mercury ji podlehl už před více než třiceti lety, ale odkaz jeho života je i pro současnou mladou generaci stále živý.

Mercury byl příkladem umělce, který si dokázal jít za svým snem. Jeho píle a zaujetí pro věc, to vše podpořené nezbytným talentem, jej přivedly až na onen vysněný vrchol. Tato stránka Freddieho života také v celém představení rezonuje jako zářný vzor pro ostatní, stejně jako varování před tím, co v jeho životě následovalo: záležitost užívání drog a nevyléčitelné nemoci jako důsledku.

Dvůr Králové se i díky podpoře ze strany města Dvora Králové nad Labem, mediální spolupráci portálu Královedvorsko a přispění MAS Královédvorsko stalo dalším místem, kde měly děti místních škol možnost se s Mercuryho nejen uměleckým odkazem seznámit. Zařadily se tak mezi téměř 20 000 svých vrstevníků, které Devinne a Freestone během posledních let oslovili. 

Oba se setkali s velkým zájmem nejen při obou samotných představeních, ale i bezprostředně po nich. Žádosti dětí o společnou fotografii Petera Freestona zjevně velmi těšily. A tento zájem se donese i k samotné, před lety znovuobnovené skupině Queen. 
Během druhého představení ve Dvoře Králové totiž byl nahrán vzkaz pro Briana Maye, kytaristy, jenž ve skupině působil za Mercuryho života, tak působí i v její současné éře. May zároveň projekt TFA výrazně podporuje.Další články Základní škola a Praktická škola

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 608x
 
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail: info@zs-dk.cz

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


Kalendář akcí