Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Akce

ZMIZELÉ ČASY V KORESPONDENCI RADY ANTONÍNA SCHULZE (výstava)

17.09.2022 09:00 - 20.11.2022 16:00
Výstavní sál ve Špýcharu, městské muzeem ve Dvoře Králové

Výstava vás přenese do zmizelých časů formování moderního českého národa. Do královédvorské historie se jméno Antonína Schulze poprvé zapsalo v roce 1895, kdy se stal soudcem u místního zemského soudu. V letech 1897 – 1922 zastával také funkci předsedy kuratoria městského muzea.
Vstupné: 30 Kč / 50 Kč
Pořadatel: Městské muzeum ve Dvoře Králové n. L.
Z jeho bohaté kulturní činnosti se dochoval vzácný soubor korespondence, který nebyl dosud zveřejněn. Výstava nám představí nejen dopisy a pohlednice, ale také osobní věci nejvýznamnějších představitelů českých dějin z let 1876 – 1922, s nimiž byl soudní rada v čilém poštovním styku. 

Tyto předměty, např. kalamář Aloise Jiráska, brýle Zdeňka Nejedlého nebo zdravotnické pomůcky Josefa Thomayera, nám zapůjčí Národní muzeum, Náprstkovo muzeum, Zdravotnické muzeum Národní lékařské knihovny v Praze, Muzeum Náchodska, Východočeské muzeum v Pardubicích, Státní okresní archiv Svitavy se sídlem v Litomyšli, Muzeum Loreta v Chlumci nad Cidlinou, Muzeum Boženy Němcové v České Skalici, Muzeum Semily a Pojizerská galerie, Muzeum Otokara Březiny v Jaroměřici nad Rokytnou, Oblastní muzeum v Lounech, Muzeum Holice, Muzeum Aloise Jiráska v Hronově, Městské muzeum Nová Paka, Památník K. V. Raise v Lázních Bělohradu, Městské muzeum a galerie v Hořicích, Muzeum Chodska v Domažlicích, Muzeum Aloise Jiráska, Krkonošské muzeum v Jilemnici, Muzeum Kolín, Studijní knihovna Otokara Březiny a místní knihovna Slavoj. Datum zveřejnění: 4.09.2022

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky

05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.
11.10.2022 - Ve středu 12. října odpoledne bude probíhat údržba telefonní ústředny ve dvorské nemocnici. Může se tedy stát, že se tam v tuto dobu nebudete moc dovolat.
29.08.2022 - Na konci srpna navštívil Safari park letos již půl milióntý návštěvník.

Volná pracovní místa
Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí