Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Dvorská zoo je zavřená, vlaky mají zpoždění

Redakce / 10.02.2020, Královédvorsko
Předpovídaný sílný vítr dorazil do regionu. Omezení je nejen na komunikacích, ale také na železnici a ve dvorské zoo.
 

Sílný vítr i v úterý


Nárazy větru budou dnes často dosahovat rychlosti 90 až 110 km/h. V Čechách se mohou přechodně objevit i nárazy kolem 120 km/h, na horách i 130 km/h. Objevit se mohou také bouřky. 
Lze očekávat výpadky elektřiny, pády stromů nebo poškození střech domů. Silný vítr může převracet i nákladní auta na silnicích a významně ztěžovat jízdu autem. 

Vítr začne slábnout dnes večer, bohužel zítra opět nabere na síle. Během úterního dne se očekávají na většině území nárazy mezi 70 až 90 km/h, na horách kolem 110 km/h. Vítr tak sice bude významně slabší než dnes, ale stále bude působit škody. 

Uzavření dvorské zoo


Z důvodu silného větru je dnes, v pondělí 10. února 2020, pro veřejnost uzavřen i areál Safari Parku Dvůr Králové. Zvířata z bezpečnostních důvodů zůstanou ve svých ubikacích a vnitřních expozicích. Pro případ výpadku proudu je připravená centrála, která zajistí například topení a okysličování akvárií. Předpokládá se, že v úterý 11. pnora již bude opět otevřeno. 

Dopravní omezení v regionu


Mimořádnosti na železniční trati můžete sledovat například na stránkách Českých drah, kde však aktuálně (7:15) chybí například omezení na trati Jaroměř- Dvůr Králové, kde z důvodu pádů stromů na trať je úsek Jaroměř-Dvůr Králové neprůjezdný až do odvolání.

V pondělí ráno byla po 7. hodině také omezena doprava na silnici I/37 v úseku Výšinka-Střítež, kde pád stromu na vozovku omezil dopravu cca na 1 hodinu.

Předpokládá se omezení provozu i všech vleků a lanovek na horách. Než vyjedete na lyže, informujte se o aktuální situaci například na webu Horské služby nebo si zavolejte do jednotlivých středisek. Nespoléhejte na aktualizaci webů jednotlivých skiareálů. Hřebenové přechody a voůná pohyb na horách nejsou doporučovány, hrozí i nízká viditelnost.

Na Trutnovsku dnes začaly prázdniny. Sníh je stále jen ve vyšších polohách. Vítr a déšť tak zahání děti do interiérů včetně zimního stadionu. Kde se dá bruslit, najdete v tomto seznamu.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: cd.cz, meteoradar.cz, dopravniomezeni.cz, safaripark.cz
 

Související články
V Královéhradeckém kraji stále platí kalamitní stav vyhlášený energetiky
Na Náchodsku stále platí kalamitní stav vyhlášený energetiky
V Podkrkonoší stále platí kalamitní stav vyhlášený energetiky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 8203x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí