Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Forenzní značení kol a kompenzačních pomůcek (11. září 2019)

Redakce / 3.09.2019, Dvůr Králové nad Labem
Již před létem informovala Městská policie Dvůr Králové nad Labem o novince: projektu forenzního značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek, který se bude v rámci prevence kriminality realizovat od letošního podzimu nově i ve Dvoře Králové.
 
Nyní již známe přesné datum prezentace tohoto projektu: je jím středa 11. září 2019 od 14:00 do 17:00 hod. před budovou městské policie v Rooseveltově ulici. 
Zde budou k dostání informační materiály týkající se forenzního značení. Zájemci o tuto službu se zde zároveň dozvědí další podrobnosti, budou si moci vyzvednout potřebné dokumenty a případně se domluvit na termínu realizace. Chybět nebude ani ukázka, jak takové značení jízdních kol nebo kompenzačních pomůcek probíhá. 

Akce se zúčastní také zástupci BESIPu, kteří budou prezentovat materiály se zaměřením na bezpečnost cyklistů a cyklodopravu.
Jak uvedl v tiskové zprávě města Jan Štípek, ředitel MPDK, cílem je snížit majetkovou trestnou činnost a ochránit majetek občanů města novým prvkem. Zároveň tak odradit potencionální pachatele krádeží nejen jízdních kol, ale i kompenzačních pomůcek.

O forenzním identifikačním značení jsme psali již v tomto článku, včetně roční zkušenosti s tímto projektem v sousedním Trutnově. Značení probíhá prostřednictvím speciálních mikroteček s jedinečnou syntetickou DNA, která je po zaschnutí pouhým okem neviditelná a bez viditelného poškození neodstranitelná. Takto označené předměty budou mít na sobě navíc samolepku s nápisem. Předností této metody je jednoduchá aplikace, odolnost vůči vnějším vlivům a dlouhá životnost. Forenzně označená jízdní kola a kompenzační pomůcky budou zaregistrovány v databázi MPDK a v mezinárodním registru a informace o nich budou moci využívat strážníci i policisté. 

Služba bude zdarma zatím pouze pro občany města Dvůr Králové nad Labem. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.zc, trutnov.cz
 

Související články
Forenzní značení kol pro trutnováky zdarma. Je vhodný i pro městský mobiliář. Zloději pozor!
Kola a kompenzační pomůcky budou hůře odcizitelné i ve Dvoře Králové
Forenzní značení kol a kompenzačních pomůcek začalo i ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 946x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí