Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Promyšleným nákupem jednoho dárku můžete potěšit hned několik lidí

Redakce / 11.12.2019, Královédvorsko
Vánoce jsou období darování - a to může mít mnoho podob. Dárky zabalené ve vánočním papíru, obmotané krásnou mašlí a čekající pod stromečkem na rozsvícená očka darovaného jsou jen jednou z možností. Očka se při rozbalování dárků totiž mohou rozsvítit i více lidem najednou.
 

Pomáháme ve světě

Osobně mám moc ráda nápad Člověk v tísni, kdy kupujete skutečné dárky lidem, kteří jsou možná na hony vzdálení, ale právě společnost Člověk v tísni nám je svými aktivitami přibližuje. 

Proč však chodit pro skutečnou pomoc tak daleko, když ji mnohdy potřebují místní lidé?

Pomáháme v ČR

V České republice existuje darovací portál darujme.cz, který spravuje Nadace Via a kde veškeré darované peníze po odečtení minimálního poplatku (poplatek bance apod.) směřují na účet vybrané neziskovky. Vybrat si můžete z několika oblastí - od humanitární pomoci až po podporu komunitních pojektů a vzdělávání. 

Pomáháme v regionu

Při nákupu se stačí jen zamyslet a zakoupením dárku můžete podpořit i místní chráněné dílny (Farní charita, Diakonie, Barevné domky Hajnice), místní regionální výrobce (oficiální seznam zde) nebo místní spolky a charity. Vždyť jen na Vánočním trhu v Hankově domě se pravidelně prodávají výrobky místních organizací a spolků. Koupit můžete aktuálně svým příspěvkem i celé nebo část oken v Domově sv. Josefa. Produkty místních firem jsou v nabídce obchodníků i ve Dvoře Králové včetně informačního centra.

Nástěnné kalendáře

Novinkou je možnost podpořit vzdělávání dětí - a to koupí tvořivého rodinného plánovacího kalendáře, kdy pomůžete financovat provoz Montessori tříd na Trutnovsku, který funguje díky spolku Montessori Trutnov. Kalendář dělaly děti z těchto tříd ve spolupráci s jejich rodiči a je skutečně domyšlený: můžete jej začít používat totiž kdykoliv, v jakémkoliv měsíci či roce - je univerzální a rozhodně určený i dětem. Právě Montessori třídy v Trutnově jsou zatím jedinou možností, jak alternativně vzdělávat své dítě při státní základní škole na Trutnovsku a využívají jí ji i rodiče ze Dvora Králové. A pokud netušíte, co to Montessori výuka je, jste zváni na křest kalendáře do tříd Montessori - nebo stačí zhlédnout dokument, kde se o zakladatelce tohoto systému - první italské lékařce, vědkyni a nositelce Nobelovy ceny za mír - Maria Montessori - můžete dozvědět více. V Montessori systému se vzdělával např. Bill Gates, Gabriel Garcia Marquez – nositel Nobelovy ceny za literaturu, Jimmy Wales - zakladatel Wikipedia, Richard Branson - zakladatel a CEO, Virgin, Jeff Bezos - zakladatel a CEO Amazon, Larry Page - zakladatel a CEO Google, Prince William and Prince Harry.

Kalendář je možnost zakoupit za 250 Kč ve Dvoře Králové v knihovně Slavoj a v prostorách cestovní agentura Invia na náměstí TGM. Na Vánočních trzích v Hankově domě bude k dispozici na stánku zmíněné knihovny.

Charitativní kalendář POMÁHÁM PŘÍRODĚ a s ním související vzdělávací brožurka ukazuje, jak se chovat k přírodě šetrně. Podílela se na něm i místní fotografka Jana Pechlátová a peníze z prodeje jsou určeny i do záchranné stanice v Jaroměři. Kalendář je k vyzvednutí v Optika Hrubá na náměstí TGM.


Kateřina Sekyrková

 

Související články
Dobrovolníkovy odměny a výzvy
Na pomoc Daníkovi se díky koncertu vybralo 16 700 Kč
Na vernisáži Dne krásy v Hradci Králové byl představen i kalendář
Charitativní kalendář POMÁHÁM PŘÍRODĚ v prodeji i ve Dvoře Králové n. L.
Vánoce v Záchranné stanici Jaroměř (21. prosince 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 546x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
19.09.2020 09:00 - 22.11.2020 17:00
Příběh jednoho města (výstava)
26.09.2020 - 25.10.2020
Severské fragmenty (výstava)